Taka Restaurant

Taka’nın kısa hikayesi

Bektaşoğlu kardeşler;  Trabzon Arsin ilçesinin fındığıyla meşhur Özlü köyünde, geçimlerini fındıkla kazanan bir ailenin dört kardeşleridirler.

1985 yılında büyük ağabeyin mesleğin en alt kademesinde görev almasıyla, sektöre ilk adımı atarlar.

Öğrenimini tamamlayan diğer kardeşler de ağabeyin yanında  çalışmaya  başlamalarıyla sektörün tüm dallarında birlikte görev alırlar.

Yaşları 14 ile 22 arasında olan Bektaşoğlu kardeşler, 1995 yılında  “Bektaşoğulları Pide ve Köfte Salonu” nu,1998′ de de  “Mavi Trabzon Lokantası”nı açarlar. 1999 yılında dışa açılımcı büyük hedefler doğrultusunda  “Tirabizonlinun Yeri ” ni  Konya’ da hizmete sunarlar.

Dört kardeş birlik ve beraberlik içinde, daha çok çalışarak ulusal bir marka olmayı kendilerine hedef edinirler. Karadeniz mutfak kültürünü en iyi şekilde sunmayı amaçlayan Bektaşoğlu kardeşler, 2002 yılında “Karadeniz Mutfağı” sloganı ile “Taka Restaurant” ı Konya‘da kurarlar…

BEKTAŞOĞLU kardeşler, 2013 yılı içerisinde gerekli Ar-Ge çalışmaları tamamlanarak hazırlık çalışmasına başlanan Taka Ankara şubesini 2014 yılı ilk çeyreğinde faaliyete geçirerek kurumsal vizyonun önemli adımlarından birisini daha gerçekleştirirler.

Taka; hazır yiyecek kültürünün ve sağlıksız beslenme anlayışının yarattığı, her geçen gün insan sağlığını tehdit eden rahatsızlığı giderme adına, doğal beslenmeyi önemseyen doğru ve güçlü bir anlayışın temsilcisidir.

Telefon: (0332) 237 88 02

Taka Restaurant Yol Tarifi İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir