Özel Envar Koleji

Özel Envar Eğitim Kurumları Konya Merkez İmam Hatip Lisesi karşısında, bugün özel bir hastanenin sağlık hizmeti vermekte olduğu binada 1993 yılında ilköğretim okulu olarak eğitim hayatına “merhaba” dedi. Açılışını zamanın Konya Valisi, okula “ENVAR” adını veren Prof. Dr. Mahmut Esat Coşan Hocaefendi ve Konya eşrafı teşrif etti.

Envar anaokulumuz; 1992 yılının eylül ayında eğitime başladı. Anaokulunda oyun bahçesi, bilgisayar salonu, hayal odaları, oyun odaları, sınıflar gibi birimler bulunmaktadır.

Lisemiz 1996 yılında Yavuz Selim Lisesi adıyla eğitim-öğretim kervanına katılmıştır. 2000 yılında okulun ismi Özel Envar Lisesi olarak değiştirilmiştir.

Özel Envar Lisesi ilk mezunlarını 34 öğrenci ile 2001-2002 öğretim yılında vermiştir. Yıllar boyunca; üniversite sınavlarında, spor müsabakalarında, sanat etkinlikler ve kültürel yarışmalarda, bilim olimpiyatlarında, sosyal sorumluluk projelerinde vs. bireysel ve kitlesel olarak Türkiye ve Konya dereceleri, ödüller kazanmış, Konya’mızın eğitim hayatına önemli katkılar sağlamıştır.

2012 yılında Selçuklu Yazır Kampüsüne taşınan okulumuz, modern ve teknolojik imkânlarla donatılmış binası, spor salonları, cep sineması, konferans salonu, akıllı sınıfları ile Konya’nın en gözde okulu olmuştur.

Aynı yıl Envar Ailesine, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi eklenerek beklenen büyüme gerçekleşmiştir.

Selim Sultandaki binamızda ise, İbn-i Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2012-2013 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlamıştır.

Özel Envar Eğitim Kurumları bünyesinde halen anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve İbn-i Sina Mesleki Teknik Anadolu (Sağlık Meslek) Lisesi bulunmaktadır.

Telefon: 444 5 801

Envar Koleji Yol Tarifi İçin Tıklayınız.

Eğitim Kategorimizde Bulunan Tüm İşletmeleri Görmek İçin Tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir